Cadiz vs Athletic Club, wynik meczu - 0-0

W dniu 28 stycznia 2024 roku na Estadio Nuevo Mirandilla odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Cadiz i Athletic Club. Pomimo zażartej rywalizacji obu zespołów, spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz ten odbył się w ramach 22. kolejki La Liga i nie przyniósł klarownego zwycięzcy.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Cadiz i Athletic Club odbył się w dniu 28 stycznia 2024 roku o godzinie 15:15 na Estadio Nuevo Mirandilla w ramach 22 kolejki La Liga. Mecz zakończył się remisem 0-0, a wynik do przerwy również wynosił 0-0.

Sędzią głównym spotkania był Mateo Busquets Ferrer z Hiszpanii.

Żółte kartki zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. Gospodarze otrzymali żółte kartki: Rubén Alcaraz w 47. minucie, Fali w 73. minucie, Iván Alejo w 78. minucie oraz Gonzalo Escalante w 89. minucie. Natomiast żółte kartki dla gości obejmowały Mikel Vesga w 22. minucie oraz Íñigo Lekue w 45. minucie.

Relacja z meczu

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, ale żadna nie potrafiła stworzyć klarownych sytuacji podbramkowych. W 22. minucie Mikel Vesga z Athletic Club został ukarany żółtą kartką za faul. Cadiz próbował wykorzystać atut własnego boiska, jednak defensywa gości była dobrze zorganizowana i nie dawała się zaskoczyć.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny walczyły o kontrolę nad meczem, ale brakowało precyzji w końcowej fazie akcji. W 47. minucie Rubén Alcaraz otrzymał żółtą kartkę za brutalne wejście, co tylko podgrzało atmosferę na boisku. W dalszej części meczu, gra toczyła się głównie na środku boiska, a zawodnicy obu drużyn popełniali błędy w podaniach, co nie sprzyjało budowaniu groźnych akcji.

Ostatnie minuty meczu były bardzo nerwowe, obie drużyny chciały zdobyć bramkę, co sprawiło, że gra się rozkręciła. W 73. minucie Fali został ukarany żółtą kartką za faul, a w 78. minucie Iván Alejo również dostał kartkę. Mimo starań żadna ze stron nie zdołała zdobyć bramki, co ostatecznie zaowocowało remisem 0-0. Po ostatnim gwizdku sędziego atmosfera na stadionie była zawieszona, obie drużyny mogły czuć lekkie rozczarowanie, że nie udało im się wywalczyć zwycięstwa.

Mecz zakończył się wynikiem 0-0, co oznacza, że Cadiz pozostaje w środku tabeli La Liga, a Athletic Club również utrzymuje swoją pozycję. Następne mecze dla Cadiz to starcia z Villarreal, Real Betis i Osasuna, natomiast Athletic Club zmierzy się z Mallorcą i Atletico Madrid.