Spotkanie Las Palmas - Athletic Club zakończone wynikiem 0-2 dnia 2024-03-10 15:15

Wczorajszy mecz pomiędzy Las Palmas a Athletic Club przyniósł zwycięstwo gościom, którzy pokonali gospodarzy 2:0. Spotkanie odbyło się w ramach 28. kolejki hiszpańskiej La Liga na Estadio de Gran Canaria. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Athletic Club 1:0, a mimo starań drużyny Las Palmas nie udało im się odrobić strat w drugiej połowie.

Mecz Las Palmas vs Athletic Club: 0-2

W dniu 10 marca 2024 roku na Estadio de Gran Canaria odbyło się starcie pomiędzy drużynami Las Palmas i Athletic Club. W meczu 28. kolejki La Liga zawodnicy zmierzyli się w zaciętej rywalizacji, która zakończyła się zwycięstwem gości 0-2.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:15, a na boisku rozegrane zostały pełne emocji 90 minut. Sędzia główny Miguel Angel Ortiz Arias z Hiszpanii odpowiadał za prawidłowy przebieg pojedynku, a kibice zgromadzeni na trybunach tworzyli fantastyczną atmosferę dopingując swoje ulubione zespoły.

Pierwsza połowa okazała się bardzo wyrównana, jednak to goście zdołali zdobyć prowadzenie w 31. minucie. Gorka Guruzeta strzałem precyzyjnie pokonał bramkarza Las Palmas, asystującemu na 1-0 pomocował Nico Williams. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 0-1 na korzyść Athletic Club.

W drugiej połowie gospodarze starali się odrobić straty, lecz to Athletic Club udokumentował swoją przewagę. W 65. minucie Saúl Coco podwyższył prowadzenie dla gości, ustalając wynik spotkania na 0-2.

Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, jednak skuteczniejsi okazali się piłkarze Athletic Club, sięgając po cenne trzy punkty. Mimo starań Las Palmas nie zdołało odwrócić losów meczu.

W trakcie pojedynku arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Saul Coco (Las Palmas) został ukarany w 64. minucie, natomiast Álvaro Valles i Marc Cardona zobaczyli kartki w 81. minucie. Z kolei na stronie Athletic Club kartki otrzymali Daniel Vivian (48') oraz Óscar de Marcos (67').

Warto zaznaczyć, że w tym starciu nie padły czerwone kartki, co świadczy o zaciętości, ale fair play obu zespołów. Następne mecze Las Palmas to konfrontacje z Almeria, Barceloną i Sevillą, natomiast Athletic Club zmierzy się kolejno z Alaves, Realem Madryt i Mallorcą.