Spotkanie Athletic Club - Rayo Vallecano zakończone wynikiem 4-0

Drużyna Athletic Club odniosła spektakularne zwycięstwo nad Rayo Vallecano, pokonując rywali 4-0 w meczu La Liga rozegranym w San Mamés Barria. Wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę, jednak w drugiej połowie gospodarze zdominowali grę, zdobywając trzy bramki i zapewniając sobie pewne zwycięstwo w 15. kolejce ligowej.

Athletic Club pokonał Rayo Vallecano 4-0

W meczu 15. kolejki La Liga drużyna Athletic Club podejmowała Rayo Vallecano na własnym terenie w San Mamés Barria. Spotkanie miało miejsce 2 grudnia 2023 roku o godzinie 15:15. Sędzią głównym tego starcia był Alejandro Hernandez.

Po emocjonującym meczu, drużyna gospodarzy zdołała pokonać rywali 4-0, zapewniając sobie całkowitą dominację na boisku. Pierwszą bramkę dla Athletic Club zdobył Gorka Guruzeta w 23. minucie, z asystą Oihana Sanceta, co stanowiło prowadzenie 1-0 do przerwy.

Po wznowieniu gry, Alfonso Espino podwyższył wynik na 2-0 po 47 minutach. Następnie Iñaki Williams i Nico Williams zdobyli kolejne bramki w 64. i 68. minucie, ustalając wynik meczu na 4-0 dla gospodarzy.

W trakcie meczu, żółte kartki zostały pokazane Danielowi Vivianowi z drużyny gospodarzy oraz Alfonso Espino i Radamelowi Falcao z drużyny gości. Nie odnotowano czerwonych kartek w tej potyczce.

Następne mecze dla Athletic Club to starcia z Cayón, Granada CF oraz Atletico Madrid, natomiast Rayo Vallecano zmierzy się z Yeclano oraz Celta Vigo.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, a efektowna gra obu zespołów dostarczyła kibicom wiele emocji. Mecz zdecydowanie sprostał oczekiwaniom i dostarczył wiele piłkarskich wrażeń.