Spotkanie Real Madrid vs Athletic Club zakończone wynikiem 2-0 na obiekcie Estadio Santiago Bernabéu dnia 2024-03-31 19:00

Real Madrid pokonało Athletic Club 2-0 w meczu, który odbył się 31 marca o godzinie 19:00 na Estadio Santiago Bernabéu. Bramki padły odpowiednio w pierwszej połowie i drugiej połowie spotkania, zapewniając drużynie gospodarzy zwycięstwo. To było starcie 30. kolejki La Liga, które odbyło się dokładnie 2 dni temu.

Real Madrid zwycięża 2-0 z Athletic Club na Estadio Santiago Bernabéu

W meczu 30. kolejki La Liga na Estadio Santiago Bernabéu, Real Madrid podejmował Athletic Club. Spotkanie rozegrane zostało 31 marca 2024 roku o godzinie 19:00. Sędzią głównym tego starcia był Javier Alberola Rojas z Hiszpanii. Mecz obfitował w emocje i widowiskowe akcje, które nie zawiodły kibiców zgromadzonych na trybunach.

Real Madrid rozpoczął mecz z determinacją, starając się narzucić swój styl gry. Już w 8. minucie gry, po skutecznej akcji ofensywnej, na listę strzelców wpisał się Rodrygo, asystującemu Brahimowi Díazowi, zdobywając pierwszego gola dla gospodarzy i ustalając wynik na 1-0.

Po pierwszej połowie Real Madrid prowadził 1-0, ale obie drużyny nie ograniczały się do obrony, starając się zdobyć kolejne bramki. W 57. minucie Aurélien Tchouaméni z Reala został ukarany żółtą kartką, a w 71. minucie kartonik otrzymał Nacho Fernández.

W drugiej połowie Athletic Club próbował odrobić straty, jednak defensywa Realu była niezwykle skuteczna. W 73. minucie to ponownie Rodrygo popisał się strzałem na bramkę, tym razem asystując Bellinghamowi i podnosząc prowadzenie Realu na 2-0.

Emocje sięgały zenitu, a na boisku toczyła się zacięta walka. W 87. minucie zawodnik Athletic Club, Iñigo Ruiz de Galarreta, otrzymał żółtą kartkę. Mimo zażartej rywalizacji, żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku.

Po końcowym gwizdku sędziego, Real Madrid cieszył się z zasłużonej wygranej 2-0 nad Athletic Club. Zwycięstwo to pozwoliło im umocnić swoją pozycję w lidze. Następne mecze czekające obie drużyny zapowiadają kolejne emocje i niezwykłe widowisko na boisku.