Spotkanie Sevilla - Athletic Club na stadionie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán dnia 2024-01-04 18:15: wynik końcowy 0-2

W sobotę, 4 stycznia 2024 roku, odbył się mecz pomiędzy drużynami Sevilla i Athletic Club w ramach 19. kolejki La Liga. Spotkanie to miało miejsce na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Wynik końcowy meczu to 0-2, z prowadzeniem Athletic Club 0-1 na przerwę.

Mecz La Liga: Sevilla vs Athletic Club

W dniu 4 stycznia 2024 roku na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Sevilla i Athletic Club. Mecz rozpoczął się o godzinie 18:15 czasu lokalnego, a sędzią głównym był José Sánchez.

Początek spotkania obfitował w zacięte pojedynki i dynamiczną grę z obu stron. Obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, jednak to goście szybko objęli prowadzenie. W 30. minucie Mikel Vesga zdobył bramkę dla Athletic Club po asyście Ruíza de Galarreta, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Sevilla próbowała odpowiedzieć, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa była pełna emocji. Gospodarze starali się odrobić straty, ale to Athletic Club podwoił swoją przewagę. W 76. minucie Aitor Paredes trafił do siatki po asyście Andera Herrery, ustalając wynik na 2-0 dla gości. Sevilla nie zdołała już odwrócić losów meczu, a emocje sięgały zenitu w związku z kartkami.

Podczas meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gospodarzy: Djibrila Sowa, Ivana Rakitićia oraz Marcão. Natomiast w drużynie gości jedyną żółtą kartkę otrzymał Raúl García. Czerwone kartki nie zostały pokazane.

Po końcowym gwizdku, Sevilla przegrała 0-2 z Athletic Club. Mimo determinacji, gospodarze nie zdołali pokonać skutecznej obrony i skuteczności ataku gości. Po tym meczu, Sevilla zmierzy się kolejno z Alaves, Gironą i Osasuną, natomiast Athletic Club będzie rywalizować z Realem Sociedad, Valencią i Cadiz.