Na stadionie San Mamés Barria miał miejsce mecz Athletic Club kontra Valencia zakończony wynikiem 2-2

W emocjonującym spotkaniu 11. kolejki La Liga, Athletic Club zremisowało u siebie z Valencią 2-2. Zawody rozegrane 29 października 2023 roku na stadionie San Mamés Barria, w sercu Baskonii, dostarczyły kibicom niezapomnianych wrażeń. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy, jednak ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami. Meczu sędziował Jorge Figueroa Vazquez z Hiszpanii, który skutecznie utrzymywał porządek na boisku.

Selim Amallah 57'

Mecz sędziował: Jorge Figueroa Vazquez, Spain.

Komentarz z meczu

Tej jesiennej niedzieli, na stadionie San Mamés Barria, świadkami byliśmy zaciętej rywalizacji pomiędzy drużynami Athletic Club oraz Valencia. Pośród burzy emocji, mecz zakończył się remisem 2-2. Z kompleksu sportowego, w którym atmosferę podgrzewał tłum wiernych kibiców, wyłoniło się jasne przesłanie - żadna z drużyn nie była skłonna poddać się bez walki.

Choć początkowo wydawało się, że Athletic Club dominuje na boisku, to Valencia szybko udowodniła, że nie jest łatwym rywalem do pokonania. Pierwsza bramka padła dopiero w 32 minucie, kiedy to De Marcos, po świetnej asyście Nico Williamsa, umieścił piłkę w siatce Valencii. Jednak radość gospodarzy nie trwała długo. Po przerwie, w 62 minucie, Fran Pérez, dzięki asyście Hugo Duro, doprowadził do wyrównania. Sześć minut później, Duro sam przekuł dogranie Péreza na prowadzenie dla Valencii, zaskakując gospodarzy.

Emocje na boisku rosły wraz z upływem czasu, co zdecydowanie można było zaobserwować po liczbie kartek. Sędzia meczu, Jorge Figueroa Vazquez, pokazał żółte kartki dla trzech zawodników Athletic Club oraz dla Selim Amallaha z Valencii. Decyzje arbitra budziły wiele kontrowersji, jednak ostatecznie każda z nich miała wpływ na przebieg gry.

Prawdziwe emocje rozgorzały jednak w ostatnich minutach meczu. W ostatnich sekundach spotkania, po dokładnej asyście I. Williamsa, Álex Berenguer zdołał zdobyć bramkę dla Athletic Club, doprowadzając do remisu. Moment ten wywołał eksplozję emocji na stadionie i udowodnił, że piłka nożna jest nieprzewidywalna do ostatniego gwizdka.

Obie drużyny będą teraz musiały skupić się na nadchodzących meczach. Athletic Club zmierzy się kolejno z Rubí, Villarreal i Celta Vigo, natomiast Valencia zagra z UD Logroñés, Granada CF i Real Madrid.