Dnia 2024-01-13 17:30 na obiekcie San Mamés Barria odbył się mecz Athletic Club - Real Sociedad zakończony wynikiem 2-1

Mecz pomiędzy Athletic Club i Real Sociedad zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie odbyło się w ramach 20. kolejki La Liga na stadionie San Mamés Barria. Wynik na przerwę to 2-0.

Mecz pomiędzy drużynami: Athletic Club vs Real Sociedad

W dniu 13 stycznia 2024 roku o godzinie 17:30 na San Mamés Barria odbył się mecz pomiędzy drużynami Athletic Club, pełniącymi rolę gospodarza, oraz Real Sociedad. Arbitrem głównym spotkania był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii. Mecz należał do 20. kolejki hiszpańskiej La Liga.

Zespół Athletic Club zdołał pokonać Real Sociedad 2-1, zdecydowanie dominując pierwszą połowę meczu, co przekładało się na wynik 2-0 do przerwy. Bramki dla gospodarzy zdobył Álex Berenguer w 30. oraz 42. minucie, ustalając wynik na 2-0. Jednakże w końcówce meczu Mikel Oyarzabal zdobył bramkę dla Real Sociedad, zmieniając wynik na 2-1. Asystę przy tej bramce zanotował Aihen Muñoz.

W trakcie meczu sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Dla gospodarzy kartoniki otrzymał Unai Gómez, natomiast dla gości po jednej żółtej kartce zobaczyli Ander Barrenetxea i Mikel Merino, a trzech zawodników Real Sociedad, a mianowicie Robin Le Normand, Aritz Elustondo oraz Mikel Merino, zostało ukaranych żółtymi kartkami w 90. minucie meczu. Niestety nie padły żadne czerwone kartki.

Relacja

Emocjonujący mecz na San Mamés Barria dostarczył kibicom wiele wrażeń i niezapomnianych chwil. Zespół Athletic Club już od samego początku narzucił wysokie tempo gry, a nacisk na bramkę Real Sociedad zaowocował pierwszą bramką w 30. minucie. Álex Berenguer zaskoczył bramkarza gości precyzyjnym strzałem, otwierając wynik na 1-0. To był zaledwie początek widowiska, ponieważ zaledwie 12 minut później, Berenguer ponownie znalazł drogę do siatki, podnosząc prowadzenie Athletic Club na 2-0. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice gospodarzy nie szczędzili oklasków dla swoich ulubieńców.

Druga połowa meczu przyniosła równie dużo emocji, zwłaszcza po bramce zdobytej przez Mikel Oyarzabala w 88. minucie. Zawodnicy Real Sociedad próbowali odrobić straty, starając się wykorzystać każdą okazję do strzelenia bramki. Niestety dla nich, nie udało im się wyrównać wyniku. Mecz zakończył się zwycięstwem Athletic Club 2-1, a kibice opuszczali stadion z uśmiechami na twarzach, zadowoleni z widowiska, jakie zaserwowali im ich ulubieńcy.

Warto również zauważyć, że emocje momentami przeradzały się w brutalność, czego efektem było kilka żółtych kartek pokazanych przez sędziego zawodnikom obu drużyn. Ostatecznie żadna z drużyn nie straciła zawodnika na skutek czerwonej kartki, a mecz przebiegał w walczącym, sportowym duchu do ostatniego gwizdka arbitra.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć obu drużynom powodzenia w kolejnych meczach i emocji, jakie przyniosą ich kolejne spotkania.