Zadbaj o ciało i umysł jednocześnie

Ćwiczenia fizyczne to świetny sposób na poprawę zdrowia psychicznego. Uwalniają endorfiny, które poprawiają nastrój i mogą nawet pomóc w lepszym śnie. Mogą też pomóc w zmniejszeniu niepokoju i stresu, podnieść samoocenę i pewność siebie oraz poprawić ogólną dietę poprzez zastąpienie niezdrowych przekąsek owocami i warzywami. Ćwiczenia fizyczne mogą także pomóc w byciu bardziej uważnym i obecnym w danej chwili, dzięki czemu stajemy się bardziej świadomi tego, co dzieje się w naszym umyśle i ciele, gdy doświadczamy negatywnych uczuć, takich jak lęk czy stres.

Na co powinieneś zwracać uwagę w swoim odżywaniu, jeśli intensywnie trenujesz

Odżywianie to nie tylko jedzenie zdrowej żywności; Chodzi również o jedzenie odpowiedniej ilości. Sportowcy często potrzebują więcej kalorii niż ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Dzieje się tak dlatego, że organizm zużywa więcej energii podczas treningów. Ale jeśli jesz za dużo, przybierzesz na wadze i będziesz narażony na problemy zdrowotne, takie jak choroby serca i cukrzyca. Najlepszym sposobem na zyskanie energii jest spożywanie zbilansowanej diety. Zbilansowana dieta zawiera wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje Twój organizm. Ważne jest, aby jeść regularnie i utrzymywać zdrową dietę. Dzieje się tak dlatego, że odżywianie pomaga szybciej odzyskać zdrowie i zmniejsza ryzyko kontuzji.

Athletic Club na YT