Spotkanie pomiędzy Celta Vigo i Athletic Club zakończone wynikiem 2-1 na obiekcie Abanca-Balaídos dnia 2024-05-15 20:00

Mecz pomiędzy Celtą Vigo a Athletic Club, rozegrany w środowy wieczór 15 maja 2024 roku na stadionie Abanca-Balaídos, dostarczył kibicom niesamowitych emocji. Celta Vigo, choć przegrywała do przerwy 0-1, ostatecznie zwyciężyła 2-1, zdobywając cenne trzy punkty w 36. kolejce La Ligi. To spotkanie niewątpliwie zostanie zapamiętane jako jedno z najbardziej widowiskowych starć końcówki sezonu.

Przebieg meczu Celta Vigo vs Athletic Club

We wspaniałej scenerii stadionu Abanca-Balaídos, w sercu Vigo, spotkały się dwie znakomite drużyny: Celta Vigo i Athletic Club. Mecz, który odbył się 15 maja 2024 roku o godzinie 20:00, był ważnym pojedynkiem w 36. kolejce hiszpańskiej La Ligi. Spotkanie pełne emocji i zwrotów akcji zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1.

Sędzią głównym tego widowiska był Victor Garcia Verdura, który doskonale radził sobie z wymagającymi momentami meczu, prowadząc spotkanie z wielką precyzją i zdecydowaniem.

Relacja z meczu

Mecz rozpoczął się od żywiołowego dopingu licznie zgromadzonych kibiców na stadionie Abanca-Balaídos. Już od pierwszych minut obie drużyny pokazywały wielką determinację i chęć zdobycia trzech punktów.

W 23. minucie spotkania Athletic Club objął prowadzenie. Álex Berenguer, po świetnym podaniu od swojego kolegi z drużyny, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Celty Vigo, dając prowadzenie gościom. Wynik 0-1 utrzymał się do przerwy, mimo wielu prób gospodarzy, którzy starali się wyrównać.

Druga połowa rozpoczęła się od zintensyfikowanych ataków Celty Vigo. Determinacja gospodarzy przyniosła efekty w 68. minucie, kiedy to W. Swedberg wykorzystał doskonałe podanie Hugo Álvareza i wyrównał stan meczu na 1-1. Stadion eksplodował z radości, a kibice nie szczędzili gardeł, dopingując swoich ulubieńców.

Nie minęły nawet trzy minuty, gdy Celta Vigo wyszła na prowadzenie. W 71. minucie Hugo Álvarez, tym razem w roli strzelca, po świetnym zagraniu Damiána Rodrígueza, umieścił piłkę w siatce, wywołując euforię wśród zgromadzonych fanów.

Obie drużyny walczyły do ostatniego gwizdka, ale to gospodarze wyszli zwycięsko z tego pojedynku. W 80. minucie Carl Starfelt z Celty Vigo otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 90. minucie Franco Cervi również został upomniany przez sędziego. Mimo to, determinacja i waleczność Celty Vigo przyniosły im cenne trzy punkty.

Końcowy gwizdek sędziego oznajmił triumf Celta Vigo 2-1 nad Athletic Club. Mecz pełen emocji, zwrotów akcji i pięknych bramek z pewnością zostanie zapamiętany na długo przez kibiców obu drużyn.

Przed Celtą Vigo teraz mecze z Valencią i Rayo Vallecano, podczas gdy Athletic Club czekają kolejne wyzwania w lidze.