Dnia 2024-05-03 19:00 miało miejsce spotkanie między Getafe oraz Athletic Club zakończone wynikiem 0-2

Mecz pomiędzy drużynami Getafe i Athletic Club, który odbył się na Estadio Coliseum, zakończył się zwycięstwem drużyny gości 0-2. Pierwszą bramkę zdobył Athletic Club przed przerwą, a drugą w drugiej połowie. Spotkanie miało miejsce w ramach 34. kolejki La Liga, dnia 3 maja o godzinie 19:00.

Mecz pomiędzy Getafe a Athletic Club - La Liga, Kolejka 34

W dniu 3 maja 2024 roku w Estadio Coliseum odbyło się starcie pomiędzy drużynami Getafe i Athletic Club. Spotkanie to było częścią ligowych zmagań La Liga, a na boisku spotkały się dwie drużyny z różnych miast - Getafe jako gospodarz oraz Athletic Club jako goście. Sędzią głównym tego meczu był Jesus Gil Manzano z Hiszpanii.

Ambitnie grający Getafe oraz zmotywowany Athletic Club zaprezentowali się kibicom wspaniałym widowiskiem, które dostarczyło wiele emocji i niezapomnianych momentów.

W 27. minucie meczu to zawodnik Athletic Club, I. Williams, zdobył pierwszego gola, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Asystę przy tym trafieniu zanotował Nico Williams, co dodatkowo podniosło morale gości.

Po przerwie to ponownie I. Williams okazał się niezwykle skuteczny, wpisując się na listę strzelców w 51. minucie i tym samym podnosząc prowadzenie Athletic Club na 2-0. Getafe nie potrafiło odrobić strat i zdołać pokonać pewnie broniącego się rywala.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn wspierali swoich ulubieńców przez całe spotkanie. Niestety dla Getafe, wynik 0-2 nie zmienił się do końcowego gwizdka sędziego.

W trakcie meczu arbiter pokazał kilka żółtych kartek. Dla gospodarzy bez kartek, natomiast dla gości Aitor Paredes zobaczył żółte kartki w 72. oraz 79. minucie. W 58. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik Athletic Club, Yeray Álvarez, a następnie w 79. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę odebrał Aitor Paredes.

Podsumowując, zwycięstwo 2-0 odnieśli goście, czyli Athletic Club. Następne mecze dla Getafe to starcia z Cadiz, Atletico Madrid oraz Alaves, natomiast dla Athletic Club czekają spotkania z Osasuna, Celtą Vigo i Sevillą. Obie drużyny mogą być zadowolone z formy, którą prezentują, ale to Athletic Club opuszcza boisko z cennymi punktami w kieszeni.